zretuszowana prawda

Chcemy znać prawdę, a jednak nie zawsze sami dajemy innym ją poznać. Ukrywamy ją pod stosem kłamstw, często tłumacząc się, że to dla własne...

Chcemy znać prawdę, a jednak nie zawsze sami dajemy innym ją poznać. Ukrywamy ją pod stosem kłamstw, często tłumacząc się, że to dla własnego/cudzego dobra. Lepsza gorsza prawda niż lepsze kłamstwo. 

W internecie ludzie ukrywają siebie, wpajają innym swoją perfekcję, która w żaden sposób nie równa się z rzeczywistością. To normalne, że ludzie popadają we wszelakie kompleksy. Nie rozumiem jednak dlaczego starają się zakryć swe niedoskonałości warstwą retuszu, zamiast rzeczywiście coś z nimi zrobić. Powstaje mnóstwo aplikacji pozwalających upiększyć swój wizerunek. Dążenie do doskonałości w internecie, powiększanie ust, maskowanie niedoskonałości na twarzy, czy najczęstsze wyszczuplanie sylwetki staje się już chorobliwe. Trzeba wziąć się w garść i zadbać o to, żeby owy retusz stał się zbędny. Zadbajmy o siebie w rzeczywistości, a nie będzie potrzeby zmieniania swojego wizerunku w sieci. Takie postępowanie być może ma swoje dobre strony, jednak nie na dłuższą metę, bo kiedyś dojdzie do spotkania z osobą poznaną przez internet i wtedy czar całego retuszu pryśnie i zostanie tylko wielkie rozczarowanie. 
sweterek:shein

Dodam, że krótka relacja z targów Swag Show Silesia jest już na youtubie! Zapraszam do obejrzenia i zostawienia łapki w górę ;)


wstawiam jeszcze zdjęcie zamówienia sprzed kilku miesięcy, o których całkowicie zapomniałam, są to prezenty dla bliskich mi osób :)
sukienka:shein  żakiet:shein

41 COMMENTS

 1. Jesteś przepiękna! Świetne zdjęcia :)
  Pozdrawiam, MAJA-RUSEK.BLOGSPOT.COM.

  ReplyDelete
 2. Mam takie same znanie na ten temat. Przepiękne, klimatyczne zdjęcia! <3
  Pozdrawiam, Marlena :*

  ♪ aarlenaa.blogspot.com ♪

  ReplyDelete
 3. popieram wszystko co napisałaś:) mega ladne zdjecia, a filmik zaraz obejrze!:3

  http://feel-that-moments.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. Przepiękne zdjęcia. Kocham je *-*
  Masz rację ;c

  ReplyDelete
 5. Świetny wpis, nie powinnyśmy tuszować prawdy. Ja staram się omijać to jak największym łukiem, oraz mówić prawdę, a nie kiedyś zgubić sie w kłamstwach. Cudowne zdjęcia!

  crejzzzooll.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Cudne zdjęcia, mają ten klimat! A co do notki to genialna! W stu procentach popieram ♤

  By-Aleksandraa.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. Zgadzam się z tym co napisałaś! Przez taki retusz mogą również pojawiać się stosunku do osób używających retuszu obgadywania w stylu "na zdjęciach jest taka ładna i nie ma trądziku, a w rzeczywistości tak nie jest"
  Cudowne zdjęcia!
  Mój blog - klik ♥

  ReplyDelete
 8. jestes sliczna !
  brajank.blogspot.com

  ReplyDelete
 9. Idealna *.*
  Rzeczywiście coraz więcej osób korzysta z różnego rodzaju aplikacji, żeby wypaśc jak najlepiej...niestety tak jak napisałaś, wszystko prędzej czy później wyjdzie na jaw :/

  Mój blog~KLIK♥

  ReplyDelete
 10. Dokładnie! Ja kiedys miałam straszny problem z cerą, z krostami. Przyznam się, ze stosowałam różne retusze itp, ale postanowiłam coś z tym zrobić, bo na co dzień retusz nie zadziała. Poszłam do dermatologa i jest o wiele lepiej. Problem praktycznie jest z głowy <3

  rilseee.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. Bardzo ładne zdjęcie napisałaś o tym, że dlaczego retuszujemy się w internecie (przez właśnie np. aplikacje), a nie staramy się tego zmienić w realnym życiu. To naprawdę dobre stwierdzenie i w 100% się z tym zgadzam:)

  Pozdrawiam! ♥
  moja Personalna Galaktyka Absurdu

  ReplyDelete
 12. Cudownie wyglądasz, nie potrzeba Ci żadnych retuszy :*

  Pozdrawiam
  victooriamadeleine.blogspot.com

  ReplyDelete
 13. Świetny post i gratulacje bycia ambasadorką :)

  zapraszam na mojego bloga ktorego prowadze wraz z siostra, jesli ci sie spodoba zaobserwuj a my napewno się odwdzięczymy :) mój blog- klik

  ReplyDelete
 14. Bardzo fajny filmik :)

  miss-and-jess.blogspot.com

  ReplyDelete
 15. Cudny ten filmik. A co do postu to świetnie napisany. ;)

  http://green0floor0.blogspot.com/

  ReplyDelete
 16. Zgadzam się, ukrywanie się pod retuszem i stosem kłamst, nie jest dobre, można powiedzieć, że jest nie zdrowe. Tak naprawdę nie ma ludzi perfekcyjnych, każdy ma jakieś wady.
  Bardzoo ładne zdjęcia :)

  alastelmach.blogspot.com

  ReplyDelete
 17. klimatyczne zdjęcia! :)
  http://karik-karik.blogspot.com/

  ReplyDelete
 18. Bardzo fajne, klimatyczne zdjęcia <3
  Mnie strasznie irytuje, gdy ktoś tak wszystko idealizuje i ukrywa swoje prawdziwe 'ja', szczególnie na blogu..
  mybeautifuleveryday.blogspot.com

  ReplyDelete
 19. Dokładnie! Nie trzeba się kryć pod warstwą retuszu, bo prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw. Śliczne zdjęcia! <3

  PIANKAOFSTYLE.BLOGSPOT.COM-KLIK!

  ReplyDelete
 20. Zgadzam się z Tobą, lepiej, żebyśmy poprawiali coś w prawdziwym życiu, a nie okłamywali innych i przede wszystkim samych siebie w internecie, śliczne zdjęcia!
  via-martyna.blogspot.com

  ReplyDelete
 21. Cudowny klimat twoich zdjęć ♥ Zgadzam się z tobą w 100% ♥

  http://londonkidx.blogspot.com/

  ReplyDelete
 22. To żadna satysfakcja pokazywać siebie z innej strony, w zasadzie to pokazywać zretuszowanego siebie. Po co to robić? Ani to przyjemne, zero z tego korzyści, jedynie ludzie z internetu widzą nas takich jak sami chcielibyśmy siebie widzieć. Dlaczego nam na tym aż tak zależy, czy satysfakcja i prawdziwe odbicie w lustrze nie jest bardziej warte?

  luska-everywhere - KLIK

  ReplyDelete
 23. piękne zdjęcia jak zawsze
  :) zapraszam na KONKURS Zapraszam na bloga

  ReplyDelete
 24. Rzeczywiście, retuszowanie zdjęć i w ogóle takie ulepszanie swojego wizerunku w sieci nigdy nie jest dobrym pomysłem :)

  claudine-bloog.blogspot.com --> MÓJ BLOG
  KANAŁ NA YT

  ReplyDelete
 25. Jejku... jakie cudne zdjęci, takie bajkowe :)
  Zgadzam się o tyle o ile jestem w stanie zrozumieć operacje plastyczne, kiedy komuś coś do tego stopnia przeszkadza, nie czuje się z czymś dobrze to nie jestem w stanie pojąć jak można coś takiego zrobić ze względu na drugiego człowieka, a retuszu używa się do poprawy jakości zdjęcia, a nie do zmieniania swojego wizerunku, przynajmniej takie jest moje zdanie :)
  http://my-natalias-place.blogspot.com/

  ReplyDelete
 26. Z jednej strony masz rację, ale z drugiej są ludzie, którzy pomimo szczerych chęci nigdy nie będą wyglądać tak jak chcą i są tak niepewni swojego wyglądu, że wolą wykonać doskonały retusz swojego zdjęcia i wyglądać dobrze chociaż na nim, bo wydaje im się, że to będzie po prostu lepsze. Czasami kompleksy są tak ogromne, że nie myśli się o niczym innym tylko o zmianie swojego wizerunku chociażby w komputerze żeby dodać sobie pewności siebie.
  Przepiękne zdjęcia! Jak dla mnie to ostatnie to mistrzostwo <3

  martynakrysinska.blogspot.com/

  ReplyDelete
 27. Piękne zdjęcia! Nie warto udawać kogoś idealnego po prostu innego w Internecie, zawsze najlepiej jest być sobą. A jeśli chcemy coś poprawić to weźmy się za siebie, a nie ukrywajmy to albo retuszujmy. W Twoim poście napisałaś dużo prawdy :)
  Mój blog :)

  ReplyDelete
 28. Też uważam, że lepsza jest okropna prawda niż 'idealne' kłamstwo :/
  poleksandra.blogspot.com

  ReplyDelete
 29. Czemu na żadnych zdjęciach się nie uśmiechniesz? ;/

  ReplyDelete
 30. Wydaje mi się, że retusz choć nie jest dobry dodaje więcej pewności siebie :)
  Mój blog

  ReplyDelete

Dziękuję za każdy komentarz.

Flickr Images